نگهداری میوه خشک

یکی از روش های نگهداری مواد روش خشک کردن است. نمونه ای از محصولاتی که به این روش تولید می شوند خشکبار هستند که شامل مواد مختلفی مثل میوه خشک، چیپس میوه، خرما و زرشک می باشند. استفاده از خشکبار در ایران بسیار رایج است و روش خوبی برای استفاده از خواص میوه ها است.

میوه خشک نوعی از خشکبار است که در سالهای اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است.انواع میوه ها را می توان با استفاده از آفتاب یا دستگاه های خشک کن صنعتی و خانگی خشک کرد. در طول این فرآیند تمام آب میوه از بین می رود و حجم آن کم می شود. میوه خشک نسبت به میوه طولانی تر باقی می ماند.

عملکرد دستگاه خشککن:

این دستگاه با گرفتن آب میان بافتی مواد غذایی آنها را بدون پخت خشک میکند.این دستگاه به شیوه کاملا بهداشتی میوه ،سبزیجات و مواد غذایی شما را خشک کرده تا بتوانید از آنها به عنوان تنقلات سالم یا میان وعده در تمام فصول استفاده نمایید .در ضمن عملکرد این وسیله بدین صورت است که هوای گرم با استفاده از  فن مجهز در درون دستگاه به چرخش در می آید و تمام مواد غذایی را بصورت یکنواخت خشک میکند.

نکات مهم خشک کردن میوه:

میوه خشک شده یا چیپس میوه یکی از خوراکی های خوشمزه و بسیار مفید است که می توانید از آن به عنوان تنقلات نیز استفاده کنید

از انواع میوه ها ( سیب ، موز ، پرتقال ، توت فرنگی ، کیوی ، خرمالو ، آلو ، زردآلو و … ) میتوانید برای تهیه چیپس میوه استفاده کنید ، میوه های مانند موز و توت فرنگی باید بافت محکمی داشته باشند و میوه های له شده مناسب خشک کردن نمیباشد.

میوه ها را با ضخامت ۳ تا 8 میلی متر برش می زنیم و برای برش زدن میوه ها حتما از یک کارد تیز استفاده کنید تا میوه ها له نشوند.

بهترین روش خشک کردن میوه ها استفاده از میوه خشک کن می باشد .

خشک کردن تنها روش برای نگه داری از مواد غذایی نبوده و از روش های دیگری مانند شور کردن و ترش کردن نیز استفاده می شده اما به دلیل این که این روش ها امکان استفاده از مواد غذایی را در استفاده ها محدود می کرده و همین طور به دلیل این که این دو روش موجب افزایش وزن و حجم مواد غذایی می شده لذا استفاده از آن ها چندان برای مردم جالب نبوده و رونق نداشته است

کدبانوها انواع میوه ها را به دو صورت طبیعی (نور خورشید) و مصنوعی (دستگاه میوه خشک کن) خشک می کنند. میوه هایی که توسط بهترین مارک میوه خشک کن خانگی ، خشک می شوند بسیار لذیذتر از خشکیدن در حالت طبیعی است. این دستگاه آب داخل لایه های میوه را بدون اینکه میوه بپزید گرفته و خشک می کند. خشک کردن میوه از رشد انواع میکروارگانیسم ها و قارچ در داخل میوه جلوگیری کرده و مدت زمان زیادی میوه سالم می ماند.

 

مزییت دستگاه های خشک کن ماشین سازی طیب لی:
جنس بدنه از ورقه های گالوانیزه و رنگ الکترواستاتیک کارخانه ای عایق حرارتی XPSبا دانسیته بالا
آموزش وپشتیبانی رایگان در زمینه کار با دستگاه،تهیه میوه تازه وفرآوری و فروش میوه خشک از صفرتاصد
دارای یک سال ضمانت بی قید و شرط
ده سال پشتیبانی وخدمات پس از فروش
همت⚒پشتکار ?درآمد ?
اخذ اطلاعات بیشتر ومشاوره رایگان با:
۰۹۱۲۲۳۳۴۵۱۳مهندس طیب لی

آموزش ها

خرید سبزی خشک کنخرید میوه خشک کن ایرانیخشک کنخشک کن سبزی و میوهسبزی خشککنمیوه خشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *