فروش دستگاه خشک کن میوه


فروش دستگاه خشک کن میوه

فروش دستگاه خشک کن میوه دست دوم توسط شرکت ماشبن سازی طیب لی با نصف قیمت دستگاه های خشک کن تازه تولید شده آماده ی عرضه و ارسال به سراسر کشور می باشد.
ایران یکی از 5 کشور بزرگت تولید کننده میوه های باغی در سرتاسر جهان است. تنوع میوه های فصلی که بیانگر این موضوع است که ما در تمام فصول سال اعم از بهار، تابستان، پاییز و زمستان انواع میوه را تولید و کشت می نماییم. حجم تولید محصولاتی چون سیب در کشور به قدری افزایش یافته که می تواند علاوه بر تامین داخل کشور، می توان میوه مصرفی کشور های همسایه نیز تامین نمود. امروزه روش جدیدی برای نگهداری میوه و سبزیجات و صیفی جات به وجود آمده که می توان با خشک کردن میوه ها و تمام مواد غذایی، ماندگاری آن را به شرط حفظ طعم آن افزایش داد. در واقع می توان تاریخ انقضای این مواد غذایی را برای حتما یک الی دوسال نیز تضمین نمود که هیچ اتفاقی برای کیفیت آن رخ ندهد. امروزه خشک کردن مواد غذایی و میوه به یک شغل پردرآمد تبدیل شده است.

همان‌طور که می‌دانید با توجه به اینکه ایران کشوری چهارفصل است، بنابراین از حیث تنوع میوه بسیار غنی است و همین عامل موجب می‌شود دستی باز در تولید انواع میوه‌خشک برای مصرف داخلی یا صادرات به بازار جهانی داشته باشیم.

برخی از محصولات در هر فصل مورد نیاز بیشتری در بازار است که در این صورت می‌توان با برنامه‌ریزی درست، درخصوص گرفتن سفارش تولید میوه خشک صنعتی اقدام و قبل از هرگونه هزینه‌ای، در بحث امکان فروش با اطمینان عمل کرد. در واقع این شیوه نیز روشی مناسب برای فروش محصول با شرایطی برنامه‌ریزی‌شده و تحت کنترل محسوب می‌شود.

تولید میوه خشک یک کسب  کار پر سود و میان بازده است که شما به راحتی طی یک دوره ی شش ماهه به سرمایه اولیه خود دست یابید که برای شروع این کار نیز  به سرمایه چندانی نیاز ندارید و میتوانید با حداقل سرمایه حدودا از 20 میلیون تومان یک کسب و کار موفق و پر سود راه اندازی کنید که ریز اقلام مورد نیاز برای راه اندازی آن در مطالب قبل برای شما قرار داده شده است.

چگونه میوه خشک کنیم که سیاه نشود؟

بعضی از میوه ها مثل، گلابی یا سیب به دلیل اینکه غنی از آهن هستند و حتی میوه موز نیز به علت وجود پتاسیم در خود، هنگام خشک شدن رنگ آن ها سیاه می شود، حال باید روش خشک کردن میوه ها را به درستی انجام داده و در خشک کردن آن ها به همه ی نکات توجه کنیم، تا بتوانیم از این مسئله جلوگیری کنیم.

در هنگام خشک کردن میوه ها هرچه شما میزان اکسیژن موجود در محیطی که در آن میوه ها را خشک می کنید کم کنید، میوه ها رنگ طبیعی خود را بهتر حفظ می کنند.زیرا وجود آهن در میوه ها با اکسیژن هوا واکنش نشان می دهد و این موضوع موجب تغییر رنگ در میوه ها می شود.

در این زمینه برای نگهداری از برخی از مواد غذایی یا میوه ها، آن ها را در بسته بندی هایی مناسب قرار داده و بسته را از گاز نیتروژن پر می کنند، تا در رنگ و طعم میوه و مواد غذایی تغییری ایجاد نشود.و این محصولات، ماندگاری بیشتری علاوه بر حفظ کیفیت داشته باشند.

با وجود آموزش های مهندسین گروه ماشین سازی طیب لی شما به راحتی می توانید کارگاه میوه خشک کنی راه اندازی کرده و از 0تا100 این کار را از مشاورن ماشین سازی طیب لی کمک گرفته وبه یک سود بسیار عالی دست یابید.

 

 

مزییت دستگاه های خشک کن ماشین سازی طیب لی:
جنس بدنه از ورقه های گالوانیزه و رنگ الکترواستاتیک کارخانه ای عایق حرارتی XPSبا دانسیته بالا
آموزش وپشتیبانی رایگان در زمینه کار با دستگاه،تهیه میوه تازه وفرآوری و فروش میوه خشک از صفرتاصد
دارای یک سال ضمانت بی قید و شرط
ده سال پشتیبانی وخدمات پس از فروش
همت⚒پشتکار ?درآمد ?
اخذ اطلاعات بیشتر ومشاوره رایگان با:
۰۹۱۲۲۳۳۴۵۱۳مهندس طیب لی

 

 

اخبار

تجهیزات خشک کردن میوهخشک کن میوهخشککنسبزی خشککنمیوه خشکمیوه خشک کنمیوه خشککن خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *