درامد شغل میوه خشک کنی

خشک‌ کردن میوه در کشو‌رهایی مانند ایران، سوریه، مصر، عراق و ترکیه قدمتی دیرینه دارد. تاریخچه تولید میوه خشک مربوط به ۱۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح است. در آن زمان مردمان مدیترانه و خاورمیانه میوه‌های تابستانی را خشک و برای استفاده در زمستان ذخیره می‌کردند.

خشک کردن میوه‌ها یکی از روش‌های جلوگیری از فساد میکروبی آن‌هاست. در این روش در اثر کاهش میزان رطوبت امکان فساد میکروبی کم شده و سرعت دیگر واکنش‌های مضر نیز به مقدار قابل توجهی کاهش می‌یابد. خشک کردن ضمن اینکه روی محصول اثر حفاظتی دارد وزن و حجم آن را به میزان چشم‌گیری کاهش می‌دهد؛ در نتیجه از هزینه‌های حمل و نقل و ذخیره‌سازی نیز می‌کاهد.

نیاز بیش از حد برخی از کشورها به میوه خشک «به دلیل شرایط ویژه اقلیمی آن‌ها، هزینه بالای حمل و نقل سبزیجات و میوه‌های تازه و محدود بودن زمان نگه‌داری آن‌ها» فرصت مناسبی برای رونق تولید و صادرات چیپس میوه فراهم آورده است.

خلاصه مطالب:

خشک کردن میوه‌ها یکی از مناسب‌ترین راه‌ها برای افزایش ماندگاری آن‌ها است. برای آن‌که طی خشک کردن میوه آسیب ظاهری و کیفی کمی به آن برسد و محصول مناسبی تولید شود، لازم است میوه‌های مورد نظر سالم و رسیده باشند و به درستی برداشت و جابه‌جا شوند.

قبل از خشک کردن باید میوه‌ها شسته و پوست‌گیری شوند. سپس به قطعات کوچک‌تری تقسیم شده و بخش‌های زائد مانند هسته‌ها جدا شوند.

برای جلوگیری از تیره شدن رنگ محصول لازم است قطعات میوه قبل از خشک شدن در تماس با مقادیر مناسبی از گاز گوگرد یا یکی از محلول‌های ویتامین ث، شربت و ویتامین ث، محلول‌های حاوی گوگرد و یا بخار قرار داده شوند.

خشک کردن باید در دما و زمان مناسبی انجام شود و از خشک شدن کم‌تر از حد لازم و یا بیش از حد جلوگیری شود. میوه‌های خشک شده در بسته‌بندی‌های مناسب قرار داده شده و در مکان خشک و خنک نگهداری شوند. انبار نگهداری محصول باید ضدعفونی شده باشد.

طرز تهیه میوه خشک خانگی

  1. برای خشک کردن میوه ها ابتدا میوه ی مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن ها را به خوبی بشویید.
  2. میوه ها را به هر اندازه ای که مایلید برش زده و البته به این نکته توجه کنید که ضخامت میوه ها بین 1 الی 3 میلی متر باشد تا برای خشک شدن به زمان کمتری نیاز داشته باشند و به خوبی خشک شوند.یکی از مهم ترین بخش های دیگر این است که به اندازه و به درستی میوه ها را برش بزنید.اگر میوه ها را به یک اندازه برش نزده باشیم در مدت زمان خشک شدن بعضی از آن ها به طور یک دست خشک نمی شوند و میزان رطوبت در آن ها متفاوت است و قطعا بر روی کیفیت محصولات خروجی بی تاثیر نیست.

 میوه ها را می توان به چند شکل میل کرد، هم تر و تازه و هم خشک و ترُد. هر کدام نیز طعم و مزه و لذت خود را خواهد داشت. گاهی نیز می توان برای استفاده از مواهب این نعمت زیبا و با ارزش، آن را به شکل آبمیوه میل کرد تا خواص درجه یک و بی نظیرش دقایقی بعد جذب بدن شود. با تمامی این تفاسیر، چندین سالی ست که استفاده از میوه های خشک و چیپسی به شدت رواج یافته و مردم میل بیشتری به آنها پیدا کرده اند. می توان این میوه های خشک را توسط دستگاه خشک کن میوه خانگی در منزل درست کرد.

خودکفا بودن یکی از لذت های همیشگی ست که هر انسانی را به وجد می آورد، حال این خودکفایی در زمینه تولید و پرورش محصولات مختلف باشد و یا تغییر و دگرگونی از شکلی به شکل دیگر و رفع نیاز، مانند همین خشک کردن میوه های گوناگون توسط دستگاه خشک کن میوه خانگی .

با وجود آموزش های مهندسین گروه ماشین سازی طیب لی شما به راحتی می توانید کارگاه میوه خشک کنی راه اندازی کرده و از 0تا100 این کار را از مشاورن ماشین سازی طیب لی کمک گرفته وبه یک سود بسیار عالی دست یابید.

 

 

مزییت دستگاه های خشک کن ماشین سازی طیب لی:
جنس بدنه از ورقه های گالوانیزه و رنگ الکترواستاتیک کارخانه ای عایق حرارتی XPSبا دانسیته بالا
آموزش وپشتیبانی رایگان در زمینه کار با دستگاه،تهیه میوه تازه وفرآوری و فروش میوه خشک از صفرتاصد
دارای یک سال ضمانت بی قید و شرط
ده سال پشتیبانی وخدمات پس از فروش
همت⚒پشتکار ?درآمد ?
اخذ اطلاعات بیشتر ومشاوره رایگان با:
۰۹۱۲۲۳۳۴۵۱۳مهندس طیب لی

آموزش ها

خرید دستگاه سبزی خشک کنخشککنسبزی خشکمیوه خشکمیوهخشکمیوهخشککن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *